بعد از مهمانی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

از یکی از بزرگان و اولیاء الهی سوال کردند که رمز موفقیت شما در مسائل معنوی چه بوده است؟ ایشان پس از انکارِ داشتن مقاماتی در حد توصیه به کسانی که دوست دارند رشد معنوی خوبی داشته باشند فرموده بودند: 

حفظ آثار مهم تر از جلب آنهاست!

یعنی این که اگر در شب های قدر یک توشه معنوی خوبی خدای متعال به ما داده ، اگر در ماه رمضان به واسطه قرائت قرآن یا بهتر بگویم به واسطه خواب روزه دار که عبادت است کلی ثواب های رنگُ وارنگ و جور واجور صید کرده ایم و کوله بار معنویتمون غنی و سنگین شده است ( البته نه به خاطر این که ما کار خاصی انجام داده ایم بلکه چون این ماه خدای متعال بی حد و عدد و بی حساب و کتاب بذل و بخشش می کند  ) باید بتونیم این ها را حفظ کنیم و ریخت و پاش الکی نداشته باشیم!

الان احساس می کنم با خواندن این دو سه کلمه در درون شما غوغایی به پا شد و همگی دارید می پرسید چطور؟!

1-   از امروز به بعد در مورد تابلو قرمز های حدود الهی حساس تر باشیم و یقین داشته باشیم که به لطف خدا می توانیم! همان طور که از بهترین علاقه های نفس که خوردن و آشامیدن و ... است گذشتیم اگر اراده کنیم از بقیه هواهای نفسانی هم در طول سال می توانیم به فضل الهی عبور کنیم.

2-   فرصت های معنوی مثل نماز اول وقت ، شب زنده داری ، ارتباط با مسجد و ... را کنار نگذاشته و ادامه دهیم به خصوص بیدار شدن  قبل از اذان صبح  را که عجب صفایی دارد... .

3-   دائم از خدای متعال بخواهیم که در این مسیر ما را یاری کند، البته خواستنی از جنس عجز و التماس و با تمام وجود و امید به خدا که درهای رحمت الهی را باز خواهد کرد. ان شاالله

4-   اگر خدای نا کرده دچار غفلت یا لغزش شدیم ، ناامید نشده و دست از تلاش بر نداریم! باز هم توبه کنیم و با جدیت مسیر را ادامه دهیم. خدای مهربان هم یاور ما خواهد بود.

5-   با خودمان عهد کنیم که حتما با یک جلسه هفتگی مناسب در ارتباط باشیم. به خصوص برای جوان ها که از نان شب هم واجب تر است ، اگر بخواهند در مسیر رشد و سلوک گام بردارند.

6-   سعی کنیم از صمیم قلب به یکدیگر دعا کنیم و از خداوند بخواهیم که دوستانمان را در حرکت معنویشان یاری و مدد رسانی بفرماید.

 

رشد

 

 

لیست نظرات
*
*
*
*
   
ارسال شده در 1393/06/11 توسط سرآشپز از اصفهان
5 0

سلام برنامه ریزی کردم طبق گفته اتون که گفتیدنظربگذارید.ممنون ازتلاش هاتون خداقوت***

ارسال شده در 1393/05/10 توسط نسرین ذوالفقاری از اصفهان
3 0

سلام بر شما.طاعاتتون قبول.راستش شب قدر پیمان بستم که دیگه گناه نکنم.واسه همه دعا بفرمایید واسه بنده هم دعا کنین که این عهدو نشکونم.خیلی میترسم آخه بی وفام!بارها عهد بستم و زدم زیرش.اما شب قدر عهد بستم از این به بعد به تموم معاهداتم عمل کنم.دعام کنین...!خفن محتاجم به دعا! اللهم عجل لولیک الفرج التماس دعا یا علی(ع)

ارسال شده در 1393/05/10 توسط گوگوری گوگوریان از گوگوریو
1 0

سلام.خدا قوت.میدونم خیلی سرتون شلوغه اما لطف بفرمایید سوالا رو جواب بدید اجرتون با خدای کریم

ارسال شده در 1393/05/09 توسط م.ش از شهرکرد
2 0

سلام علیکم حاج آقا.شمادرست میفرمایین.چشم.چشم ولی حاج آقا اگه میشه توروخدا به سوالای بخش پرسش وپاسخ جواب بدید،باورکنید هرروزمیام سایت شما میبینم هنوز جواب ندادید.حاج آقا،خوهش،تمنا...التماس دعا