کار زمین مانده بسیار است ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

( پی نوشت مطلب من یک جنایتکار فرهنگی هستم )

 

اگر دست به قلم شدم و مطلبی تحت عنوان ( من یک جنایتکار فرهنگی هستم) نوشتم نه به خاطر این بود که خسته شده ام یا بریده ام یا عقده ای هستم و نیاز به تشکر و قدردانی دارم. ابدا چنین ذهنیتی نداشته و ندارم.

گفتا کجاست آفت؟ گفتم به کوی عشقت

گفتا که: چونی آنجا؟ گفتم در استقامت

شعار حقیر در فعالیت های فرهنگی این است که آنقدر بدویم که وقتی حضرت ظهور کردند، بتوانیم بگوییم: آقا جان درست است که کاری نکردیم و موثر نبودیم ، ولی بیش از این هم توان نداشتیم. تذکر صبح و شامم این است که هیچگاه فکر نکنیم راهی را که حسین علیه السلام با سر رفت ، ما می توانیم با پا برویم!

موتور محرکه ام این جمله است که کار زمین مانده بسیار است و دیگر نباید خفتن و چشم اندازم این است که منتظر موعود جهانی باید جهانی فکر کند.

بعید میدانم از بطن و باطن این ها ( البته اگر بعضی حمل بر ریا کاری و تعریف از خود و ... نکنند) بریدن و خستگی و کم آوردن و عافیت طلبی و سهم خواهی و ... متولد شود.

جور دشمن چه کند، گر نکشد طالب دوست

گنج و مار و گل و خار و غم و شادی به هم اند

بنده بیشتر قصدم توصیف فضائی بود که می ترسم بر جو و بستر فعالیت های فرهنگی حاکم شود و قدرت نفس کشیدن را از جوانان و نوجوانان دغدغه مندی که تازه ورود به این فضا کرده اند را بگیرد.

روی سخنم نه با مسئولین بود و نه با اعضای گروه های فرهنگی و نه ... .

بلکه بیان دغدغه ای بود  و توصیف فضائی برای موثرین فرهنگی که مواظب باشند این آسیب ها فراگیرتر و جدی تر و نفس گیر تر نشود و برای برون رفت از این فضا ، فکری شود و چاره ای اندیشیده گردد.

چرا که ( تحلیل و تعلیل ) و ( تجویز و توصیه ) در پدیده های اجتماعی ، مراحل بعد از یک ( توصیف ) واقعی است.

به امید روزی که دینداری و کار فرهنگی ، تعاونی تر و در دسترس تر و ارزانتر از بی دینی و کار ضد فرهنگی باشد.

 

مقاومت

 

 

لیست نظرات
*
*
*
*
   
ارسال شده در 1395/01/16 توسط فاطمه از
2 0

چه خوش است جان سپردن به قدوم چون تو یاری...یاصاحب الزمان(عج) استاد خداقوت

ارسال شده در 1395/02/13 توسط مربی از تهران
1 0

سلام و ادب خداقوت... در صورت امکان به ما سربزنید...

ارسال شده در 1395/01/16 توسط فاطمه از
1 0

چه خوش است جان سپردن به قدوم چون تو یاری...یاصاحب الزمان(عج) استاد خداقوت

ارسال شده در 1394/07/24 توسط نگار بانووو از
12 2

استاد یه جوری حرف زدین بچه ها همه دارن دلداریتون می دن!!!کم مونده بود بچه ها بگن استاد نزنین این حرفارو ما جنایتکاریم شما چرا؟؟؟

ارسال شده در 1394/07/18 توسط تنهااميدم خداست از
6 2

سلام استاد خدا قوت راستش ديگه نمي دونم.چي بگم،آخرالزمانه و...خدا به همه مون رحم کنه و عاقبتمون را ختم به خير کنه. فعلا.که بعضي عزيزان شايد از روي بي خبري.يا ندونستن نتيجه ي حرف ياتصميمشون.زمينه ي فساد و گسترش.وعرصه براي دينداري را تنگ ميکنند و کاري ميکنند که از دين فقط حرف باقي بمونه. ان شاالله هيچ کدوممون جز اين افراد نشيم التماس دعا

ارسال شده در 1394/07/15 توسط یاحق از فانوس
9 4

سلام دوستان لطفا مطلب زیر را با دقت فراوان و با حساسیت مطالعه بفرمائید: ما مواجهیم با یک حمله‌ی همه‌جانبه‌ی فرهنگی و اعتقادی و سیاسیِ اعلام نشده؛ یعنی شما حالا که من دارم میگویم، قاعدتاً از من قبول میکنید لکن اطّلاع ندارید از آنچه دارد اتّفاق می‌افتد؛ بنده اطّلاع دارم از آنچه دارد اتّفاق می‌افتد؛ من دارم میبینم چه دارد اتّفاق می‌افتد؛ لشکر فرهنگی دشمن و لشکر سیاسی دشمن با همه‌ی ابزارهایی که برایشان ممکن بوده، حمله کرده‌اند به ما برای سست کردن اعتقادات دینی ما، سست کردن اعتقادات سیاسی ما، تقویت نارضایی‌ها در داخل کشور، جذب جوانها بخصوص جوانهای فعّال و اثرگذار در سطوح مختلف برای مقاصد خودشان؛ دارند کار میکنند. خب، در مقابل اینها کارهایی دارد انجام میگیرد؛ بچّه‌های حزب‌اللّهی، مردمان مؤمن، مسئولان باتعهّد کارهای خوبی دارند انجام میدهند لکن بیش از اینها باید در کشور کار بشود. یکی از قلمهای مهم، همین است که این مفاهیم باارزش مثل مفهوم جهاد، مفهوم شهادت، مفهوم شهید، مفهوم خانواده‌ی شهید، مفهوم صبر برای خدا، احتساب لله باید زنده بماند. امروز سید علی جان برای چندمین بار مهر خدمت و جادمان را زد... دیگر جای درنگ نیست زود برخیزید که آقا جانمان در طلب یار است منتظران مصلح خود باید صالح باشند یاحق

ارسال شده در 1394/07/13 توسط saadat از
12 3

با سلام، چه میشه گفت وقتیکه توصیف یک پدیده هم برا بعضی افراد قابل تحمل نیست. چراکه اگر تأمل و تحمل کنندو به توصیفی گوش دهند حتمأ بعد از اون هم باید اقدامی کنن پس بهتره خودشون رو به نشندن بزنن. یا علی

ارسال شده در 1394/07/13 توسط یا علی از esfahan
10 4

سلام خداقوت.....بله ما(شاید بهتر باشد بگویم من!)هم نظرسوئی به پست«من یک جنایتکار فرهنگی هستم!»ندارم انشاءالله هیئت هایی چون فانوس وباران و... همیشه موجودیت داشته باشند وانشاءالله هرچه زودتر فانوس مکانی درخورش بیابدانشاءالله-خداقوت یاعلی