یک تراژدی فانوسی!

 

 

 

 

 

 

 

 

در حالی که یک هفته ای از آخرین دعای فرجی که در سالن اهل بیت (ع) با یک دیگر زمزمه کرده ایم میگذرد، میخواهم به عنوان یک فانوسی شرح مختصری از شرایط و دغدغه های این گروه فرهنگی را برایتان بازگو کنم:

باتوجه به اینکه بزرگترین داشته های هر جامعه جوانان آن هستند، سرمایه گزاری بر روی دختران این قشر؛ مسئولیتی است که گروه فرهنگی فانوس به دوش میکشد. این مجموعه فرهنگی متشکل از دختران جوانی است که دل به امام خویش سپرده و میخواهند زمینه ساز ظهور آقایشان(عج) باشند.

این دختران نه تنها  به عنوان یک مومن مجاهد انقلابی، بلکه به عنوان یک سرباز امام زمان(عج) قرار است لبیک گوی ندای غریبانه آقایشان(عج) باشند.

اما افسوس و صد افسوس که با دنیایی از کم مهری ها و بی توجهی ها مواجه هستند. هر هفته دختران فانوسی پذیرای جمعیتی بالغ بر 1000 نفر و گاهأ بیشتر از آن هستند که شور خاصی به جلسات می بخشد.

نکته جالب و قابل تأمل این است؛ در فصل پاییز و آغاز مهرماه که با بازشدن مدارس همراه است، و با وجود کوله باری از درس و کتاب و... این جمعیت و این دختران همچنان استوار هستند و جلساتمان اینگونه است که لحظه های " ناب " را میسازد. لحظه های نابی که ثانیه به ثانیه اش برعشق و علاقه همه فانوسیان نسبت به امام غریبشان می افزاید. چقدر حیف است که تنها گروه دخترانه اصفهان در ابتدای 10 سالگی اش هنوز بدون مکان است!!! و از آن حیف تر آن است که این گروه دخترانه فقط بخاطر نداشتن مکان مناسب تعطیل شود!!!

شاید انتظار زیادی از مسئولان و متولیان فرهنگی شهرمان داریم که خواستار مکانی مناسب و با ظرفیت بالا هستیم!!

شاید انتظار زیادی است که میخواهیم گروهمان را گسترش دهیم ودلهای بیشتری را به اماممان متصل کنیم!!

اما ویژه برنامه محرم و روز دختر، جمکران های امام زمانی و... همه و همه تازمانی که چراغ فانوس برافروخته باشد ،پابرجاست.

ای کاش صدایمان به متولیان فرهنگی شهر میرسید!

در این 10 سال با وجود سختی ها و مشکلاتی که داشتیم استوار ایستادیم اما دلمان شکست از بی مهری های مسئولان... دیگر مشکلاتمان بماند که خود آقاجانمان(عج) نظری کنند حل است...

 

فاونوس

 

لیست نظرات
*
*
*
*
   
ارسال شده در 1394/08/22 توسط قاصدک از اردبیل
1 0

سلام وب جالبی دارید لینک شدید اگه صلاح بود مارم لینک کنید.موفق باشید.